Mekanik Otomasyon Sistemleri

Mekanik Otomasyon Sistemleri

Mekanik otomasyon sistemleri özetle işletmelerde üretimlerin kontrollerinin sağlanması, binalarda günlük yaşamı kolaylaştırıcı ve konforlu hale getiren pek çok seçeneğiyle oldukça geniş bir sistemdir. Isıtma ve soğutma pompaları, tahliye boruları, yangın pompaları, kanal ve hücre tipi fanlar ile farklı pek çok alanda hizmet verebilen otomasyon sistemlerinin genel adıdır. Bu mekanik sistemler sayesinde binalarda görevli eleman sayıları oldukça azaltılmış ve tek bir noktadan izlenerek müdahale edilen sistemlerle kontrol her zamankinden daha fazla yapılabilmektedir. Tesisat ve bakım zamanlarında kolaylık sağlayan sistemler sayesinde verimli bir şekilde uzun ömürlü kullanılır. İşlevsel sistemler olarak binaların ve işletmelerin binalarındaki iskelet sistemleri olarak düşünülebilir. Bir açıdan yakıt ve ısı giderlerini düşürmede de yardımcı olmakta ve böylece enerji tasarrufu yaparak maddi açıdan olumlu getirileri olmaktadır. Belki de en önemli faktör olan insan müdahaleleri minimum seviyelere indiği için de maddi anlamda site yönetimleri ve işletmeler maddi yükten kurtulmaktadır. Projeye göre ve belirlenmiş şemalara göre kurulum ve otomasyon sistemlerinin bağlantıları rahatlıkla yapılmaktadır.

İşletmelerin faaliyet alanlarına uygun çözümler de sunulmaktadır. Konfor ve kontrol ihtiyaçlarının karşılanması ve kaynakların etkin kullanılması açısından ve düzenli kayıt tutulması açısından oldukça önemli sistemler olmaktadır. Böylelikle yetkililer sorunların çözümleri için veya bakımların öncelikli olarak nereye yapılması gerektiğini kayıtlar sayesinde anlayabilir. İzleme yapılabilmesi ve uzaktan kontrollerin de yapılması oldukça rahat olmaktadır. Sistemlerin alt yapısı kurularak ve hazırlanarak müşterilere teslim edilmekte ve gerekli eğitimler de uzman kadro tarafından verilmektedir. Bu sistemlerin en büyük kolaylığı da insan faktörünün az olması nedeniyle rahatlıkla kullanıma izin vermesidir. Mekanik otomasyon sisteminden sorumlu kişilerin de böylelikle fazla bir uğraş sarf ederek kullanım yapmasına gerek kalmamaktadır.

Gizem elektrik olarak kontrol ve konfor ihtiyaçlarını gözeterek müşteri isteklerine uygun bir şekilde kullanım olanağı sunuyoruz. Müşteri odaklı ve eğitimli uzman kadromuz sayesinde kurulumları baştan sona titizlikle yapılan mekanik otomasyon sistemlerini hızlı bir şekilde teslim ederek, rahat bir kullanım sunuyoruz. Otomasyon sistemleri son teknoloji olup her şey yasalara ve yönetmeliklere uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Hemen Ara
Navigasyon