AG/OG Sistemleri

AG/OG Sistemleri

Büyük işletmeler, büyük enerji yükleri ve yüksek enerjiye ihtiyaç duyan yapıları nedeniyle fazlasıyla AG (Alçak Gerilim) ve OG (Orta Gerilim) sistemlerini tercih etmektedirler. Trafoların ve şebekelerin optimum kullanımını sağlayan bu sistemler sayesinde enerji nakil hatlarından gelen enerjinin sıkıntısız bir şekilde AG OG sistemlere iletilmesi önemli olmaktadır. Tüm elektrik dağıtımlarının yapıldığı şebekeler birleşik bir sistem olup iletim ve dağıtım yapılmasına olanak tanır. Elektrik gücü üreten enerji santrallerinden çıkan elektriğin dağıtımı ve nakili oldukça önemli bir işlem olmaktadır.

İşletmelerin ihtiyaç duydukları OG ve trafo hizmetlerinin içerisinde bulunan hücrelerin temini ve tedariği AG/OG sistemleri sayesinde sağlanarak daha hızlı ve etkili bir trafo sistemine sahip olunması sağlanır. Böylelikle işletmelerde oluşabilecek enerji ihtiyacını en üst düzey hücreler sayesinde yükselterek rahat bir şekilde kullanımına olanak sağlanmaktadır. Ticari işletmelerin en büyük ihtiyacı elbette enerji ihtiyacı olmaktadır ve özellikle yaz aylarında iç kısmın klimalar vasıtasıyla soğutulması gibi büyük ve ağır işlerde enerji ihtiyacı had safhaya çıkmaktadır. Alışveriş merkezleri gibi büyük yapıların elektrik ihtiyaçları klimalarla birlikte çok yüksek olmakta ve büyük enerji tüketimleri yapılmaktadır. Alçak gerilim ve orta gerilim ihtiyacı isteyen tüm trafolar ve şebekelerin hücreleri tarafımızca sağlanarak daha performanslı ve güvenli bir kullanım yakalanmış olmaktadır. Gerilim seviyelerine bakarsak düşük gerilim şebekeleri 0 – 1 kV arası, orta gerilim şebekeleri ise 1kV – 35kV arası gerilimlere sahiptir. Bunların düşük ve orta olmalarının nedeni günlük hayatta ve şehirde kullanılabilecek seviyede olmaktadır ve yüksek enerji ihtiyacı getirmemesinden dolayıdır.

Rahat bir şekilde kullanım sunan AG ve OG hücrelerimiz sayesinde şehirlerde bulunan işletmelerin en iyi şekilde enerji ihtiyaçlarını karşılamak en önemli amaç olmaktadır. Elektrik iletim ve dağıtım şebekelerinin de düzgün bir şekilde çalışması sayesinde en yüksek seviye enerji verimi alınmaktadır. İşletmelerin en büyük ihtiyaçlarından birisi de böylece çözülerek özellikle trafolarda ve enerji hatlarında sıkıntısız bir taşıma ve iletme sağlanmaktadır. İyi bir şekilde ve işletmenin uygun gördüğü şekilde ergonomik bir halde AG OG sistemleri rahatlıkla kullanılmaktadır.

Hemen Ara
Navigasyon