Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri

Büyük şirketler ve büyümeye başlayan kurumsal firmaların ihtiyaçlarına yönelik önemli bir aşama olan kartlı geçiş sistemleri özellikle personel kontrolünde iyi bir yer teşkil etmektedir. Kimliği olmayan ve giriş izni olmayan kişileri engelleyen bu sistem sayesinde kontrol ve güvenlik her zaman sağlanabilmektedir. Personelin iş giriş ve çıkış saatlerinin tespitinde ve firma içerisindeki yetkilendirilmiş alanlara giriş çıkış yapmasında kolay ve pratik bir sistem olmaktadır. Personel kartları sayesinde giriş izinleri alan kişilerin geçebilmesi sağlanır ve kart üzerindeki damga yazılım tarafından tanınmaktadır. PDKS ve GKS gibi sistemler ile birlikte kullanım alanına uygun kartlı geçiş sistemleri çözümü sunulabilir. Performans ölçümlerinin önemli olduğu kurumsal firmalarda personellerin performansları ve hak edişlerinin hesaplanmasında pratik yöntem olarak kullanılmaktadır. Sadece performans ve takip açısından faydası olmadığı gibi güvenlik, bilgi ve can korunması için çok işlevsel ve faydalı bir sistemdir.

Özellikle fabrikalar ve tesislerde aylık olarak çıkartılan performans raporlarıyla personelin neler yaptığı, giriş çıkış saatleri hesaplanarak detaylı bir şekilde personel takibi ile insan kaynakları departmanlarına kolaylık da sağlayabilmektedir. Kartlı geçiş sistemleri bazen büyük ve merkezi sitelerde de kullanılmaktadır. Evlerine kartlarıyla giriş yapan pek çok bireysel müşteri de bulunmaktadır. Personel kartlarıyla birlikte misafir kartlarının da kullanımı oldukça pratik olup güvenlik kısmından alınan misafir kartlarının çok sınırlı işlevi bulunmaktadır. Böylelikle gelen misafirler özel alanlara ve girilmemesi gereken yerlere girememektedir.

Yoğun bir biçimde giriş çıkışların yapıldığı üniversiteler, hastaneler, fabrikalar, seminerler, fuarlar ve özel şirket binalarında kullanımı oldukça uygun olmaktadır. Bu sayede giren ve çıkan kişilerin kim olduğu kimlik tespitiyle belirlenir ve herhangi bir araya karışma durumu gibi olumsuz bir durumlar engellenmiş olur. Kart okuyucular önceden tanımlanmış kartları okuyarak geçiş izni vermekte ve bunların dışında olan hiçbir karta da geçiş izni vermemektedir. Oldukça hızlı bir şekilde kullanılabilen bu sistemler sayesinde geçişler de hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Kartların kırılması veya kaybolması durumunda değişimler firmalar tarafından yapılabilmektedir. Gizem Elektrik Ümraniye elektrik olarak en iyi kartlı geçiş sistemlerini sağlamak müşteri memnuniyetini oldukça önemli kılmaktadır.

Hemen Ara
Navigasyon