Aydınlatma Otomasyon Sistemleri

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri

Enerji giderlerinin azaltılması özellikle işletmeler için çok önemli bir konu olmaktadır. Son yıllarda gelen pek çok yenilikle ve çıkan teknolojiler ile birlikte enerji tasarrufu büyük ölçüde müşteri lehine fazla olmaya başlamış ve iyi bir şekilde verimi düşürmeden enerji tasarrufu yapılabilmektedir. Gizem Elektrik Ümraniye elektrik tarafından, aydınlatma giderlerini azaltan, konfor ve rahatlığı bir arada sağlayan uygun otomasyon çözümleri sunulmakta ve müşterilerin her isteğine cevap vermektedir. Ülkemizde harcanan elektrik enerjisinin %20-%25 civarının aydınlatma için kullanıldığı düşünüldüğünde çok fazla olan bu payı düşürmek için de gerekli teşvikler ve kampanyalar da devlet tarafından yapılmaktadır.

Üretim alanları, depolama alanları, alışveriş merkezleri, hava alanları, hastaneler ve istasyon gibi büyük yapılarda genellikle enerji tüketimi aydınlatma açısından oldukça yüksek olduğu gibi bu kullanımı azaltmanın da aydınlatma otomasyon sistemleri ile sağlanacağı bilinmelidir. Akıllı bina ve işletme sistemleri içerisinde önemli yer tutan otomasyon sistemlerinin yapımı ve kullanımı da kolay olduğu gibi herhangi bir zorluk teşkil etmemektedir. Uzaktan kumanda, akıllı ışıklandırma sistemleri gibi sistemler başlıca enerji tüketimini azaltarak tasarruf etmeye yarayan otomasyon sistemleri olmuştur. İşletme verimliliği ve karlılığı açısından masrafların kısılması ve özellikle geceleri çalışılmayan veya kimsenin olmadığı yerlerdeki aydınlatma sistemlerinin söndürülmesi gibi çözümler de yapılmaktadır. Ev otomasyonu ve bina otomasyonu gibi seçenekler de olmaktadır. Fotoselli ışıklar bunlara bir örnektir ve sizin hareketinizi algılayan sensörler sayesinde ışık kapanması ve açılması sağlanır. Uygun armatür seçimleri de enerji tasarrufu yapmaya ve otomasyon sistemlerini kullanmaya başlamanın ilk önceliğidir. Önemli olan nokta bu sistemler kurulmadan önce sağlam temelli ve uzun ömürlü, yıllar boyu kullanılacak bir sistem kurulmasına özen gösterilmesidir. Günü kurtarmak adına yapılacak herhangi bir otomasyon ve tasarruf işlemi başarısız olacaktır.

Otomasyon sistemlerimiz güncel yasa ve yönetmeliklere uygun bir şekilde takılarak müşterilerin beğenisine sunulur. Rahat ve konforlu bir kullanım sayesinde de az bakım gerektirecek şekilde tasarlanmaktadır. Artan enerji maliyetlerini düşürme, işletme giderlerini azaltma, enerji verimliliği ile alakalı yasalara uyma ve yeşil enerji kullanan bir işletme olmanın imajı da önemli getiriler sağlamaktadır.

Hemen Ara
Navigasyon