Akıllı Bina Sistemleri

Sancaktepe Elektrik TaahhütAkıllı Bina Sistemleri

Gelişen teknolojiyle beraber çevremizdeki her şeyin kolaylaştığının hepimiz farkındayızdır. Önce telefonlarımız sonra saatlerimiz ardından bir çok gündelik hayatımızda kullandığımız eşyalarımızın adının başına “akıllı” kelimesi eklendi. Ümraniye elektrik firmalarından en önde gelenlerinden olan firmamız Gizem Elektrik, Ümraniye akıllı bina sistemleri konusunda da işimizde en iyisi olmayı başardık.

Peki bu aletlerin isimlerinin başına neden “akıllı” kelimesi geliyor? Bunları diğerlerinden ayıran şey nedir?

Bunun cevabı çok basit. İçerisindeki yazılımlar sayesinde kendisini sürekli güncel tutabiliyor ve bizim çoğu ihtiyacımıza karşı anında tepki verebildiği için biz bunlara akıllı adını veriyoruz.

Peki başlıktaki “Akıllı Bina Sistemleri” deyince aklımıza ne gelmeli?

Akıllı bina sistemleri deyince öncelikle yüksek performans düşük güç tüketimi olmalıdır ilk akla gelen. Bu tarz binalarda çok fazla fonksiyon bulunur ancak önemli olan şey bu fonksiyonlar minimum güç tüketimi yaparak çalışmasıdır.

Akıllı bina sistemlerinin içinde bulunan parçalardan bazıları da şunlardır; “Su tesisatı-Yangın Söndürme Tesisatı-Asansör veya Yürüyen Merdiven-Kartlı Giriş-CCTV-Görüntülü veya Görüntüsüz İnterkom Sistemleri-Yangın Algılama Sensörü-Aydınlatma ve Jeneratör”

Görüntülü veya Görüntüsüz İnterkom Sistemleri nelerdir?

Öncelikle interkom kelimesinin anlamını bilmeyenler için şöyle bir açıklama yapalım. İnterkom, diafonun daha gelişmiş güvenlik önlemleri olan ve görüntülü konuşmayı sağlayabilen bir alettir. Size Görüntülü ve Görüntüsüz sistemler arasındaki farktan bahsedeyim biraz.

Örneğin; Görüntülü sistemi kullanırsanız eğer anlık olarak gelen kişiyi görebileceğinizden, yabancı veya kötü niyetli insanların binaya girişini engelleyebilirsiniz.

Daireler arasında sesli ve görüntülü görüşme ayrıcalığı sunar.

Eğer site içerisinde yaşıyorsanız çevrenizdeki güvenlik ve marketle iletişime geçmenizi sağlar.

Güvenlik kameraları , hırsız alarmı ve yangın alarmıyla birlikte çalışabilir.

Akıllı evinizdeki otomasyon sistemiyle birebir uyum sağlayıp ortak bir şekilde çalışarak hayatınızı çok daha kolay hale getirebilir.

Biz Gizem Elektrik firması olarak hem görüntülü hem de görüntüsüz olarak ihtiyacınıza en uygun interkom sistemini belirleyip diğer sistemlerle de entegrasyonu sağlanarak (CCTV, Güvenlik vb.) maksimum verim alınması sağlamaktayız. Gizem Elektrik, Ümraniye akıllı bina sistemleri konusunda işimizde lider bir firma olarak sizlere müşteri memnuniyeti odaklı ve çözüme dayalı bir hizmet anlayışıyla yardımcı olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Hemen Ara
Navigasyon